124 paylaşım

Mamoudo Gassama’nın hayatı 26 Mayıs 2018’de değişti. Çalışma vizesi olmadan Fransa’da bir hayat kurmak isteyen Gassama şu an bütün haber istasyonlarında birkaç saniyede 4. kata tırmanıp küçük bir çocuğu kurtaran kahraman olarak biliniyor. Biz de Gassama’nın bu olaydan sonraki hayatına bakacağız.

Gassama 2014 yılında İtalya’da oturum vizesi alıyor. Ancak onun hayali 10 yıldır Fransa’da yaşayan ağabeyinin yanında olmak. 2017 Eylül’ünden beri Fransa’da oturum izni olmadan yani kaçak yaşayan Gassama kendine burada yeni bir hayat kurmaya çalışıyor.

18. caddeden geçerken kalabalığı farkeden Gassama bir apartmanın dördüncü katından sarkan 4 yaşında bir çocuğu gördüğünde düşünmeden apartmana doğru koşmaya başlıyor. Gassama’yı düşünmeden hareket ettiren şey bir çocuğun tehlikede olması. Mali’deki yaşantısı ve belki de şüpheli bazı hayat tecrübeleri sebebiyle ağaçlara veya belki de binalara tırmanmaya alışık olan kahraman dördüncü kata izleyenlerin alkışları ve tazahüratları arasında saniyeler içinde varıyor.

Balkondan aşağıya sarkan çocukla ilgili bildiğimiz şunlar: Babası alışveriş yapmaya çıkıp küçük çocuğu Pokemon Go oynarken bırakıyor. Annesine ait bilgi hiçbir kaynakta verilmemiş. Tek bildiğimiz küçük çocuğun olay esnasında ebeveyn gözetiminde olmadığı bir şekilde balkondan sarktığı…

Adrenalin hormonunun sebebiyle yaptığının ne kadar büyük bir risk olduğunu farketmeyen Gassama dördüncü kata tırmanıp çocuğu güvenliğe alınca olduğu yerde kalıyor. Bu yapmasındaki tek sebep ise çocuklar çok sevmesi.

Paris Belediye Başkanı’nın 18. caddenin örümcek adamı olarak adlandırdığı Gassama’yı 18. Caddenin örümcek adamı olarak adlandıran Paris Belediye Başkanı bu kahramanca davranışın bütün vatandaşlara örnek olmasını diledi ve Paris şehrinin genç adamın kendine yeni bir hayat kurmasını destekleyeceğini belirtti. Fransa Başbakanı tarafından cesaret belgesiyle ödüllendirildi aynı zamanda kendisine vatandaşlık teklif edildi. Başbakanının sözleri şöyle: “Sen bir çocuğu kurtardın. Sen olmasaydın onun başına neyin geleceğini kimse bilemez. Bunu başarmak için gereken cesaret ve beceri sende var”.

Şu an Başbakan Macron bu olay sebebiyle göçmen yasalarını zorladığı için bir cezanın ihtimali içinde. Gassama’yı cesareti ile ödüllendirmesi ve başkalarının yasadışı şekilde Fransa’ya girmesinin kolaylaşması arasında ilişki olmadığını ileri sürerek kendini savunuyor.

Başbakanın aldığı tepkilere rağmen şu an Gassama’ya Paris İtfaiye departmanında hakettiği bir yer teklif edilmiş. Gassama uzun süredir Fransa’da çalışmak isteyen bir insan. Tesadüfen gördüğü bir çocuğun tehlikede olduğu ana içgüdüsel tepki verdi ve kendini tehlikeye attı. Saniyeler içinde 4 katlı binaya tırmandı.

Bizim payımıza düşen şey ise hala cesaretli aynı zamanda iyi insanların olduğu ve bazılarının hakettiklerini bulduğunu bilmek.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

124 paylaşım

Tepkiniz nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

yorum

Close
Bir format seç
Kişilik testi
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
Klasik İnternet Sayımları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı